Lezecká Revue

Chhish East, sedmitisícová výzva Karakoramu

Kunyang Chhish, sedmitisícový masív, který se nachází na severní hranici Centrálního Karakoramu má 5 vrcholů. Hlavní vrchol vysoký 7852m na který vylezli v roce 1971 Poláci. Jižní vrchol 7620m, východní 7400m, západní 7350m a severní 7108m.

Východní vrchol Chhish East 7400m, navzdory mnoha pokusům, zůstal zatím nevylezený. Je přístupný od ledovce Pumari Chhish nad kterým se vypíná v převýšení 2500m.

V roce 2003 se o Chhish East nezávisle pokusili Korejci a Poláci.
V roce 2006 americký pokus Steve House a Vince Andersona skončil pouhých 300m pod vrškem, ale pro špatnou aklimatizaci museli oba další postup ukončit a vrátit se.
Ten samý rok se o vrchol pokusila kanadská expedice, ale ze západní strany.
V roce 2007 stanul pod Chhish East Rus Valerij Babanov a Kanaďan Patrick Delaney, ale jejich pokus skončil také neúspěšně.

Chhish East 7400m zůstává i nadále nevylezenou výzvou. V roce 2013 však na něj míří Švýcaři Hansjörg Auer a Simmon Anthamatten.

Více na: hansjoerg-auer.at


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.