Lezecká Revue

Nový extrém od Roberta Jaspera v Kanderstegu

V Kanderstegu vylezl Robert Jasper novou drytoolovou linku Ritter der Kokosnuß (M12, WI5, 165 Meter). Jde o narovnání jasperova Flying Circus z roku 1998. Ritter der Kokosnuß zkoušel Jasper už před deseti lety. Tehdy však skončil psychicky vyčerpán po vylezení první délky (M9), která vede po křehkých ledových krápnících a v rozbité skále.

Po letech se Jasper pod projekt vrátil a společně s Rainer Treppte 13.2.2013 cestu dolezli. Vznikl tak nový, tradičně odjištěný drytoolový extrém Ritter der Kokosnuß na Breitwangflue v Kanderstegu, který narovnává Flying Circus.
Poslední délku mají společnou. Cesta je odjištěna jen skobami a stoppery. Slanění je přes Abalakovy hodiny.

Ritter der Kokosnuß je výzvou pro lezce, kteří hledají v cestách nejen silovou gymnastiku, ale také tradiční čistotu a psychickou náročnost.

Podle webu robert-jasper.de


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.