Lezecká Revue

Cerro Murallón, SE ridge, francouzská cesta

Krásnou linii na jihovýchodní hraně Cerro Murallón v Patagonii vytáhli Francouzi Lise Billon, Francois Poncet, Jeremy Stagnetto, Jerome Sullivan a Španěl Pedro Diaz.
Devítidenní výstup nazvali Pillar del Sol Naciente (1000m 7b A1 WI6 M6). Cestu přelezli v prosinci 2012.

Jde o zcela nezávislý směr, který nemá žádnou svoji část společnou s jinou cestou. První pokus ve směru jihovýchodní hrany dali Argentinci v roce 1974.

Podle Rolanda Garibottiho jde snad o nejkrásnější linii, která byla v Patagonii nedotčená do letošního francouzského prvovýstupu.

Více na Pataclimb.com

Cerro Murallón (2656m) se nachází na hranici mezi Argentinou a Chile. Na argentinské straně je součástí Parque Nacional Los Glaciares, na chilském území náleží do Parque Nacional Bernardo O'Higgins.
Cerro Murallon poprvé vylezli v roce 1984 Italové Alde Carlo, Casimiro Ferrari a Paolo Vitali. Dolezli na severovýchodní vrchol.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.