Lezecká Revue

Český expres na Amin Brakk zopakován

Ženský tým ve složení Marina Kopteva, Anna Yasinskaya z Ukrajiny a ruská alpinistka Galina Chibitok zopakoval v západní stěně Amin Brakku (5850m) cestu Czech express (7b + 5.12c A3-A4 70°). Prvovýstup Český expres vylezli v roce 1999 Češi Filip Šilhan, Marek Holeček a David Šťastný.

Poprvé se o přelez západní stěny Amin Brakku (Nangma Valley, Karakorum) pokusili v roce 1996 a 1997 Jon Lazkano, Adolf Madinabeitia a Jose Carlos Tamayo, ale neúspěšně.
Stěnu se podařilo prostoupit až v roce 1999 Španělům Migueli Puigdomenechovi a Silvii Vidal za 34 dní cestou Sol Solet (VII 6C +, A5, 22 délek 1650m).

V současné době jsou v západní stěně Amin Brakku 3 cesty: Sol Solet, Czech express a Russian route (A3 19 VI) z roku 2004.

Zdroj: russianclimb.com

img1

Amin Brakk, Nagmah Valley, Karakorum. Foto: russianclimb.com
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.