Lezecká Revue

Rakouské ledy

Letos se zima konečně zase předvedla, a tak se z pouhého slintání nad průvodci mohla stát skutečnost. Po vydařeném zahájení sezóny ve Švýcarsku se naše vydařená trojka modifikovaná na čtyřku rozhodla znovu se potrápit ve vodě a mrazu.

I když se jednalo pouze o víkendový výpad, zajistili jsme si tentokrát pěkné komfortní ubytování v penziónu. Ono toho pospávání a sušení v autech bylo přeci jen dost...

Jakmile jsme se ve tmě sobotního rána potkali na parkáči s dalším autem Němců pochopili jsme, že na nástupu budeme muset přidat, budeme-li chtít být ve vyhlédnutých cestách první. Skialpy však zůstaly na moji chytrou radu ale v penziónu a Němčouři se kolem nás prohnali jak nabuzení chrti.

A tak jsme stoupali po sáňkařské dráze již v klidu s vědomím, že v Pinnistalu je dost cest i pro čtyři dvojky. Jako první jsme si s Kubou vybrali na rozlez místní čtyřdélkovou klasiku Männer ohne Nerven.

První délka vedla po velkých květácích až ke štandu ze tří trošku nedůvěryhodných skob.
Druhá délka byla na mě, ale asi jsem nesplňoval požadavky vyplývající z názvu této cesty nebo zkrátka nebyly podmínky.

Jakmile kolem mě prosvištělo pár dost velkých rampouchů a jakmile jsem se podíval nahoru, kolik mi jich ještě visí nad hlavou, dal jsem zapravdu Damoklovi a pověsil jsem pytel... Chuť jsme si spravili na místním nejoblíbenějším a také nejfrekventovanějším kousku Vorhang.

Druhý den ráno jsme po zkušenost ze sestupu po uklouzané sáňkařské dráze nasadili pásy a při stoupání se hned těšili na sestup/sjezd. Tentokrát jsme se prohodili, Míra Jelínek se Skotem se chtěli znovu pokusit o Kerze, který byl den předtím obsazen a my s Kubou jsme rádi dali na jejich doporučení a skoro až do tmy si užívali v cestách Rumpelkammer a Eiszeit.

Víkend to byl pěkný a doufám, že tato krátká zpráva vás navnadí k využití krátící se ledařské sezóny.

Napsal: Míra Stopka

img1

Eiszeit

Männer ohne Nerven 1

Männer ohne Nerven 2

Rumpelkammer

Vorhang
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.