Lezecká Revue

Adam Ondra má první přelez extrému WoGü

31.7.2008

Podle zprávy od Miroslava Ondry (Bokuly)

Autor projektu WoGü, Beat Kammerlander cestu navrtal v roce 1997, ale nakonec ji nepřelezl. Adam Ondra má tedy první RP přelez.

Adam věnoval cestě tři dny. Pondělí, čtvrtek a v sobotu při ostrém pokusu byl úspěšný. Cestu lezl zpočátku s italským lezcem Pietrem Dal Pra, kterého později vystřídal adamův otec.

Klasifikace jednotlivých délek podel Kammerlandera měla být 8b+/c, 7c+, 8b, 8b+, 8c, 8a+, 7c+.
Tak uvidíme jakého názoru na obtížnost bude Adam Ondra, který je stále ve Švýcarsku.

28.7.2008

Adamu Ondrovi se podařil přelez sedmidélkové cesty WoGü za 8b,( možná i těžší)ve Švýcarské oblasti Rätikon. Autorem 230 m dlouhého výstupu je Beat Kammelander .

WoGü vylezl Beat Kammerlander společně s H. Schleichlem a P. Mathiasem v roce 1997 na památku Wolfganga Gülicha, jednoho z nejlepších skalních lezců 80. a začátku 90. let, autora zámého Action Directe 9a ve Frankenjuře. W.Güllich zahynul při autonehodě v roce 1992.

Adam Ondra má v Rätikonu vylezeny už tři extrémy. Silbergeier 8b+ (1993 B. Kammerlander), Zub za zub 8b+(2004 O.Beneš, T.Sobotka, L.Mázl, M.Rosecký) a WoGü 8b(1997 Kammerlander, Schleichl, Mathias).

Zdroj: 8a.nu


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.