Lezecká Revue

Úprava poplatků za kopce v Nepálu

Nepálská vláda, krátce po svém zvolení, se znovu zaměřila na největší byznys v zemi. Upravila poplatky za kopce pro následujících pět let. Po této době opět provede jejich up-date.

Největší úlevy se dočkaly kopce na západě a středozápadě Nepálu, které mají být bez poplatku. Další úlevou je 50% snížení poplatku za všechny kopce na které se poleze na podzim a 25% snížení poplatku za kopce na které expedice vyrazí během letního a zimního období.

Zvýhodnění se dočkaly také menší expedice. Byl navýšen počet osob v základním týmu z dvanácti na patnáct, které platí základní poplatek.

Na Everestu za Normální trasu z jihozápadu jednočlenné týmy zaplatí sumu ve výši 25 000 USD, dále je poplatek progresivní až po sedmičlenný tým, který platí 70 000 USD a za každého dalšího lezce zůstává poplatek stejný jako dříve.

U ostatních směrů na Everest z nepálské strany je poplatek pro jednoho lezce 15 000 USD, dále progresivní až po sedmičlenný tým , který platí 50 000 USD a za další členy jsou poplatky stejné jako dříve.

Výše všech poplatků je ke stažení - zde


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.