Lezecká Revue

Grotta del Lupo, Dolomity, pozvánka pro drytoolisty

Grotta del Lupo, oblast, jeskyně pro příznivce drytoolingu, se nachází na břehu jezera Centro Cadore v Comune di Domegge di Cadore v Dolomitech.

V jeskyni del Lupo je nýty odjištěno 8 cest od D6 do D10. Jak naznačuje klasifikace, jde o cesty drytoolové, ač lezené se zbraněmi a v mačkách, lezené většinou jen ve skále.

Cesty v Grotta del Lupo nadchnou především extrémisty, kteří si potrpí na gymnastiku se zbraněmi v rukou. Místní cesty mají přelezy od těch nejlepších, mezi které patří Mauro Bubu Bole, Kurt Astner, Herbert Klammer, Jenny Lavarda a další.

Jeskyně del Lupo si zachovává stálé mikroklima, které ovlivňuje nedaleké jezero Centro Cadore. Teploty zde bývají i v zimě mírné, umožňující lezení bez mnoha vrstev oblečení.

Jak již bylo řečeno, cesty jsou zde odjištěny nýty včetně fixních expresek. Jediné, co budete potřebovat je lano, přilba, cepíny a mačky.

V současné době je v Grotta del Lupo 8 cest, zleva:

  1. Nuove Emozioni D6
  2. Primi Passi D7
  3. Il Demone e la Fata D8
  4. L'uomo di Sogna Volare D9
  5. La Legge di Newton D10
  6. Lincantropia D10
  7. Lone Wolf n.l.
  8. Speranze di Ghiaccio M10

Přístup:Směr Cortina d'Ampezzo, Tai di Cadore, Auronzo. Pak pokračujte směrem k Domegge di Cadore.
Odtud cestou dolů k jezeru směrem na Lorenzago, přes most na Domegge. Pokračujte na další malý most kde zaparkujte, odtud je to k jeskyni del Lupo 2 minuty chůze.

L'uomo Sogna di Volare D9+Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.