Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Strahlenfels


Pohoří:

 Frankenjura

Země:

 Německo

Typ lezení:

 sportovní lezení

Popis:


Skalka Strahlenfels, pojmenovaná podle vesnice, nad kterou se nachází, patří svými třinácti cestami k menším jurským oblastem. Rozsah obtížnosti místních výstupů je od 5 (2x) do 9- (2x). Nalezneme tady také tři sedmy, (7-,7,7+). Cesta Hölle 7- potěší zejména začínající sedmičkáře. Podle mého názoru je totiž, promiňte mi to, poněkud inflační (lehčí) 7-.

Podíváme-li se na opačný konec obtížnostního intervalu, tak mohu doporučit cestu Fight Club 9-. Jde o pěkné technické lezení přecházející v silové kroky na konci cesty. Jediné co mohu ještě prozradit je, že Fight Club asi překvapí onsajtéry devět mínusek. Rozhodně však stojí za vylezení.

Oblast Strahlenfels je tedy dobrou volbou pro sedmičkové lezce, kteří zkouší i osmy (8, 8-,8-), pro onsajtéry devět mínusek, a také pro ty, kteří se chtějí jen rozpinkat po cestě za svým extrémem do jiné oblasti.

Přístup a příjezd:

Z Pottensteinu na Leupoldstein a Betzenstein. Z Betzensteinu směrem na Nürnberg, asi po 3 km křižovatka, vlevo na Spies a vpravo na Strahlenfels, po 300m zaparkujte vpravo na polní cestě. Pokračujte lesem směrem na Strahlenfels. Po 400m dojdete ke skalám.


Über die Hölle 6Hölle 7-Intermezzo 6+