Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Roter Fels


Pohoří:

 Frankenjura

Země:

 Německo

Typ lezení:

 sportovní lezení

Popis:


Oblast Roter Fels patří délkou cest až 39 m k nejvyším ve Frankenjuře. Většina cest je kolmých až mírně převislých. Jde převážně o vytrvalostní lezení po různě tvarovaných dírách, lištách a sokolících. Cesty jsou tady rozděleny do čtyř sektorů. V prvním z nich je lezení omezeno na období od 31.7. do 15.1., v ostatních omezeno není.

Je tady několik cest obtížnosti 5, pak následuje několik šestek a nejvíce cest je kolem stupně 7 a 8 a 9. Místními klasikami jsou například cesty Ringe der Idioten 8+/9-, Zeitmaschine 9-, nebo Carriganroute 8+ .

Roter Fels je výbornou oblastí pro odpolední tréning vytrvalosti. Stěny jsou zde totiž orientovány na jihovýchod, proto se za jasných dnů ponářejí do stínu až v odpoledních hodinách.

Příjezd:

Nejbližší vetší město je Neuhaus. Odtud jeďte údolím řeky Pegnitz na Velden, za kterým pokračujte další asi 3 km směrem na Rupprechstegen až před druhý železniční most, před kterým je po pravé straně parkoviště. Stěny jsou vpravo nad silnicí. Z parkoviště je přístup pod stěny asi 5 minut.


Dolomitweg 6