Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Annot


Pohoří:

 Provance Alpes

Země:

 Francie

Typ lezení:

 trad lezení

Popis:


Annot, městečko na břehu řeky Vaire, má už od roku 1765 stále jen kolem tisíce obyvatel, podobně jako mnoho dalších, malých jihofrancouzských měst. Od ostatních se však odlišuje tím, že v jeho okolí jsou na místo vápencových pískovcové skály.

Na blocích skal roztroušených na zalesněném kopci nad městem eroze vytvořila pěkně tvarované kapsy a misky, které nabízejí technické lezení různé obtížnosti.

Celá obast je navíc tradicionalistickou, ale tolerují se tady kovová jistítka, zejména friendy do spar. Užijete však i klasické uzle. Místní lezci na konci dubna (28.4.-1.5.) každoročně pořádají v Annot festival trad lezení TradAnnot.

Annot je asi 50 minut jízdy autem od zámku Entrevaux.
Lezení je jen kousek od parkoviště u vlakového nádraží a skládá se z boulderingu a krátkých, až 20m dlouhých cest na pískovcové bloky roztroušené na zalesněném kopci nad městem.
Průvodce za 13 euro koupíte v obchodě Le Degaine na jižním konci města.

Detaily a topo: abloc.org

Pokud nosíte kontaktní čočky Air Optix nebo Biofinity pamatujte nato, že lezení v Annot, tak jako kdekoli jinde na písku, je velice prašné. Proto si nezapomeňte s sebou vzit potřeby na čištění čoček, a před každou manipulací s nimi mějte umyté ruce.

Informace o oblasti v Annot vám přináší www.vasecocky.cz.