Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Citta dei Sassi


Pohoří:

 Dolomity

Země:

 Itálie

Typ lezení:

 sportovní lezení, bouldering

Popis:


Až budete projíždět sedlem Sella v Dolomitech, zastavte se v Citta dei Sassi, Skalním městě na úpatí Sassolunga (Langkofelu).
Oblast proslavili tři švédští bouldristé Björn Pohl, Stefan Pettersson a Tomas Gustavsson, kteří tady před několika lety vylezli na 113 nových boulderů od 3a do 8a. Dnes je v Citta dei Sassi kolem 280 boulderů. Mezi nejtěžší patří Nix für Stoicker 8a nebo Dolomitenmann 8a+.

Vedle boulderistů si v Citta dei Sassi přijdou na své i sportovní lezci. Mohou si vybrat mezi jedenácti sektory kde je vynýtováno asi 200 cest od 3 do 7c.

Skalní město, tak jako celé Dolomity, je zajímavé i výskytem mnoha druhů alpské květeny, která je samozřejmě chráněna.

Citta dei Sassi leží v nadmořské výšce téměř 2200m v Passo Sella, jen několik minut od Rifugio Passo Sella. Parkovat můžete buď v blízkosti chaty, nebo na několika dalších místech vedle silnice do sedla Sella.

Oblast je popsána v průvodci Arrampicate sportive e vie moderne in Val di Fiemme, Val di Fassa, Val Gardena e Alta Val Badia od Gabriele Bonnano. Průvodce je psán trojjazyčně: italsky, německy, anglicky. Můžete ho koupit za 28 Euro ve sportovních obchodech ve Val di Fiemme, Val di Fassa, Val Gardena a možná i jinde.

Příjezd
Z Brenneru na Bolzano, sjezd z dálnice u Chiusa. Pak pokračujte na Ortisei/St. Ulrich - Val Gardena - Passo Sella

Kempování
Množství kempů v údolí Val Gardena nebo Val di Fassa.

Nejbližší chaty: Rifugio Passo Sella , Rifugio Valentini

Předpověď počasí: www.meteotrentino.it


Cita dei Sassi pod SasolungoSektor Sasso Annalisa, (4a - 6b+)Sektor Sasso Renato Renato, (5c - 7b+)Sektor Sasso Renato Aspirante, (3a - 7a)Sektor Sasso Renato Aspirante, Una passeggiata 3b