Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Targassonne


Pohoří:

 Pyreneje

Země:

 Španělsko

Typ lezení:

 bouldering

Popis:


Targassonne, někdy nazývané pro chaotický labirint žulových balvanů jako Chaos, je boulderová oblast u stejnojmenné vesnice na francouzské straně Pyrenejí.
Svou proslulost Targassonne získalo v 80. letech minulého století, kdy sem začali jezdit lezci jako Jackie Godoffe, Patrick Edlinger nebo Patrick Berhault. V roce 2004 se tady pořádal Petzl Rock Trip, který přilákal přes 500 lezců ze všech koutů světa včetně špičky. To mělo za následek otevření několika opravdu tvrdých boulderových linek a dalších sektorů. Celkový počet boulderů se přehoupl přes tisícovku. Různé plotny, stěnky a převisy v drsné žule nabízejí různorodé lezení, kvůli kterému Targassone určitě stojí za návštěvu.

Fotky jsou na:teamlescollets.com

Ve dnech odpočinku se vám budou hodit zdejší termální lázně s vnitřními a venkovními bazény, vířivkou a saunou. Pokud do Targassonne pojedete v zimě, nebo v době, kdy na kopcích nad Font Romeu bude sníh, nezapomeňte si vzít lyže. Čeká tam na vás 12 sjezdovek a bežkařské tratě.

Ubytování:

Vzhledem k tomu, že počasí je v Targassonne většinu roku příznivé, můžete bydlet v něterém z kempů, třeba v La Griole, který se nachází u Chaosu.
Další informace o ubytování můžete zjistit na font-romeu.fr.

Přístup:

Targassonne je snadno přístupné z Barcelony, Perpignanu a Toulouse, kde jsou i letiště.

Mapa:

Video: