Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Skály Na Strašidlech


Pohoří:

 Krušné hory

Země:

 Česká republika

Typ lezení:

 sportovní lezení

Popis:


Až se budete potulovat mezi Horní Blatnou a Božím Darem v západní části Krušných hor, zajděte se podívat Na Strašidla. Jde o horský hřbet nad obcí Horní Blatná, pod jehož vrcholem jsou z horniny zvané svor vymodelovány skály.

Stěny mezi 6 a 25m výšky nabízí lezení po plotnách, ve spárách, sokolíkách, různých koutech, komínech a nelezneme tady i krátkou hřebenovku. Celkem je tady asi 50 výstupů od dvojek do 7/7+.

Jejich přibližný výčet je:

7/7+ Boj s časem, přímo, věž Strašidla,
7 Boj s časem, věž Strašidla,
6+ Cesta pro Trpaslíka, Blatenské dvojvěží,
6- Balet , Blatenské dvojvěží,
celkem sedm cest 6-až 6+, sedm cest 5- až 5+, dvanáct cest 4, patnáct cest 3 až 3+ a šest cet za 2.

Ačkoli se skalní oblast Na Strašidlech nachází na území chráněné přírodní památky Vlčí jámy, je tady lezení povoleno až na prvovýstupy, které jsou zakázány z důvodu vyčerpání veškerých logických linií.

Přístup a příjezd

Ke skalám se dostaneme vlakem, autobusem nebo autem z Karlových Varů do města Horní Blatná. Odtud Lesní ulicí k fotbalovému hřišti. Dále asi 1,5km po cyklistické stezce lesem. Před klesající zatáčkou vpravo odbočíme na cestičku vlevo, kterou dojdeme k Blatenskému dvojvěží. Další skalní útvary jsou po cestičce dál na pasece.

Tábořit můžete přímo pod skalami, což je dovoleno. Pro delší pobyt v této části Krušných hor je však dobré, vybrat si například na webu Do penzionu.cz ubytování v některé z horských chat, nebo v penzionu.
Výběr by vám pak mohl usnadnit Žebříček nejlepsich kempů a penzionů podle hodnocení hostů.

Průvodce

Lezecký průvodce Krušných hor, Středního Poohří a Českého středohoří, 3. vydání, vydavatel: Horoklub Chomutov.