Lezecká Revue

OBLASTI

SKÁLA

MIXY

LEDY

PRŮVODCE DO MOBILU

FERRATY

SKIALPY

TREKY


Elfenwelt


Pohoří:

 Frankenjura

Země:

 Německo

Typ lezení:

 sportovní lezení

Popis:


Nejen podle nákresu v knižním průvodci, ale také v okamžiku, kdy pod Elfenwelt, sektor Fuchsban přicházíte, tušíte, že jde o typický jurský kvak (nevelkou nazelenalou skalku).
Jakmile však vaše oči přivyknou šeru okolního bukového lesa, a máte tak možnost zblízka prohlédnout linie zdejších jedenácti cest, zjistíte, že jde o kvalitní oblast s pevnými, většinou nebolestivými chyty (díry, jamky, sokolíky ).

Kvalita skály a pěkné kroky se potvrdí, jakmile nalezete do rozlezové Palast der Hohen 6- . Vzápětí můžete pokračovat v o něco těžší Timains Blut 6 a následně vpravo dejte Mondsichel 7-, kde se vyvztekáte v oklouzaném nástupu.

Pro ty z vás, kteří máte silné prsty, je zde připravena krásná Säbelzahntiger 8+, nebo-li Tygr šavlozubý. Už podle názvu je patrné, že v klíčovém místě cesty bude ostrá dirka. Při správné technice nohou však rozhodující sekvence kroků není příliš bolestivá, ani těžká.

Příjezd a přístup:

Gössweinstein-Etzdorf-Türkelstein, směr na Hartenreuth. Po 450m na kopečku zabočíte vlevo na lesní cestu, kde zaparkujete. Pokračujte pěšky po lesní cestě a držte se po 250m vlevo. Po dalších asi 200m odbočte vpravo. Po 100m je Elfenwelt Fuchsban vlevo v lese.


Mondsichel 7-