Lezecká Revue

V nabídce eurovíkendů přibývají nová města

Každý víkend míří za odpočinkem do evropských měst další a další návštěvníci. Toužící po relaxaci, poznání nových míst, seznámení se s místní kulturou a ochutnání tradiční kuchyně. V poslední době se v nabídce ovšem stále častěji můžeme setkat s novými místy. Již dávno jsou pryč časy, kdy hlavními lákadly byl Řím, Benátky a eurovíkend Paříž.

Po vstupu české republiky do EU se stalo pro návštěvníky velmi zajímavé hlavní město Belgie – Brusel. Své návštěvníky láká velmi jednoduchou dostupností, kdy lze využít cestu autobusem případně i letecky. Své návštěvníky uchvátí především svojí historickou tváří. Ať již poznáváte město s průvodcem, nebo sami, jistě vaše kroky povedou na náměstí Grand-Place, které tvoří historické jádro města. V blízkosti se nachází slavná a všem tolik známá socha čurajícího chlapečka Manneken-Pis. Mezi další, velmi oblíbená místa se řadí především Královský palác, Katedrála sv. Michala a Guduly a skleníky Serres van Laken v královské zahradě. Pokud jste již navštívili tři hlavní eurovíkendové destinace, eurovíkend Brusel vás jistě nadchne.

Další, v poslední době velmi probíranou zemí, je Řecko. Pro své návštěvníky je zajímavé především pro eurovíkend Athény. Jedno z nejstarších měst, které může svým návštěvníkům Evropa nabídnout. Památky a historické stavby jsou naprosto každému známé – Akropolis, Dionýsovo divadlo, Hadriánův oblouk a Athénská agora. Pravá historická romantika ale začíná se setměním. V uličkách se rozsvítí malé lampičky. Restaurace otevřou nasvícené venkovní posezení a město láká k romantické procházce setmělými Athénami.

Tímto ovšem výčet zajímavých měst, vhodných pro eurovíkend, nekončí. Další, velmi populární destinací, je například turecký Istanbul, španělská Barcelona případně i italský Milán. Každé město je unikátní a i dlouho po návštěvě zanechává v návštěvnících svoje kouzlo.
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.