Lezecká Revue

Marieta Uhden, špičková německá sportovní lezkyně, zemřela.

Marieta Uhden, špičková německá sportovní lezkyně, 24.11.2014 zemřela na rakovinu. Bylo jí 46 let. Narodila se v roce 1968 v Mnichově. Začala s gymnastikou, ve dvaceti letech začala lézt. V roce 1993 vyhrála svoje první závody v lezení, Německý šampionát. Potom ještě dvanáctkrát.

V roce 1997 získala bronzovou medaili ve Světovém poháru a v roce 2000 jako první Němka zvítězila v Boulder World Cup. 2005 skončila se závody a začla se naplno věnovat lezení na skalách. V roce 2001 se stala první ženou, která otevřela cestu v jedenáctém stupni (Sun in the Heart 5.14b v Bavorských Alpách ). R.I.P.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.