Lezecká Revue

Burning Kharakas na neznámou šestitisícovku v Langtangu

Neznámá šestitisícovka v Langtangu přitáhla pozornost Ibai Rico z Baskicka a Američana Evan Miles. V její západní stěně natáhli novou linku Burning Kharkas (650m, M4 90° WI 5+). Foto Burning Kharakas.
Na kopec s nadmořskou výškou 6212m za 23 hodin vylezli sice na himálajské podmínky kratší výstup (650m), zato v technicky náročném terénu.

Oblast Langtang severně od Kathmandů ve východním Nepálu hraničí s Tibetem. Na území Langtang National Park je nejvyšším kopcem Langtang Lirung (7246m). V roce 2009 při sólovýstupu na Lirung zahynul Slovinec Tomas Humar.

Během výstupu měl nehodu ve výšce asi 6500m při níž si zlomil nohu a žebra. Satelitním telefonem si zavolal o pomoc, ale ta pro špatné počasí a komplikovaný terén přišla už pozdě.
Jeho tělo bylo nalezeno ve výšce 5600m na sestupu o který se ještě pokusil.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.