Lezecká Revue

Sasha Digiulian rozšířila svoji sbírku osumcéček

Sasha Digiulian rozšířila svoji sbírku osmcéček a více. V Red River Gorge dala prní ženský přelez Thanatopsis 8c. Od roku 2010 jich nasbírala celkem osum. Prvním bylo Welcome to Tijuana 8c v Rodellar.
Nejvíce jich tam poslala v roce 2013, kdy vylezla čtyři. Bellavistu 8c na Cimu Ovest v Dolomitech, Rolihlahlu 8c ve Waterfall Boven v Jižní Africe a dvě v Olianě, Los Humildes pa Casa a Fish Eye.

Její postupná progrese je také zajímavá. Od roku 2006, kdy Sasha vylezla své první 8a a 8a+, se víceméně klasifikačně postupně zlepšovala až do roku 2011, kdy dala svoje dosavadní maximum. Pure Imagination 9a v Red River Gorge.
Následující rok přelézá svoje druhé 9a Era Vella v Margalef. V roce 2013 se zaměřila spíše na kvantitu a vylezla čtyři 8c. Letos je zatím na jednom kousku.

Zdroj 8a.nu, Wikipedia


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.