Lezecká Revue

El Capitan, první ženská dvojka dala dvě cesty za den

Na El Capitan dvě cesty za den, pod 22 hodin. Tak daleko pokročila emancipace do dněšních dnů. Quinn Brett a Libby Sauter jsou prvními ženami, kterým se to podařilo.

Quinn s Libby se nejdříve rozehřály na prvních 15 délkách Nosu. Následující den pokračovaly na Lurking Fear, který přelezly za 7h a 47min. To je mimochodem ženský rychlostní rekord na téhle cestě.

Po dvoudenním restu se rozhodly zkusit obě cesty za den. Nejdříve nalezly do Nosu. Na vršek El Capa se dostaly přibližně po 8,5 hoodinách včetně 20 minutového problému se seklým lanem. Po sestupu a svačině, v pokročilých 16:40, nastoupily do Lurking Fear. Tentokrát ho daly sice pomaleji, ale 9 hodin a 7 minut v pohodě stačilo, aby se s oběma cestami vešly do 24 hodin.
21h 17 min je čas první ženské dvojice, která na El Capa v Yosemitech dala dvě cesty za sebou.

Podle Climbing.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.