Lezecká Revue

Kishtwar, tři novinky od Švýcarů

Indický region Kishtwar leží na severu Indie. Relativně nedávno (v roce 2007) se oddělil od districtu Jammu a Kashmir.
Území regionu Kishtwar je obklopeno indickým Himálajem se spoustou dosud nevylezených kopců, nejvyšším je Kisthwar Kailash (6,451m).
Jihozápadní stěnou Kishtwar Kailash v roce 2013 Britové Mick Fowler a Paul Ramsden prostoupili 1500m dlouhou linku a stanuli tak první na jeho vrcholu.

Letos v říjnu 2014 do regionu Kishtwar odcestovali švýcarští alpinisté Dres Abegglen, Thomas Senf a Stephan Siegrist. Na tamní kopce přidali další tři prvovýstupy. Shiepra 5885m (Maaji WI3 IV), Kharagosa 5840m (Pinky M4 6a) a Kishtwar Shivling 5895m (Challo WI5 M6).

Visualimpact.ch - Thomas Senf


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.