Lezecká Revue

Aiguille Verte a Grandes Jorasses v jednom zátahu

Výborné podmínky, které přineslo pozdní léto do alpských stěn, využily také Francouzi Fred Degoulet a Benjamin Guigonnet. Podařil se jim skvělý kousek. V jednom dni zřetězili cesty Gabarrou-Silvy na Sans Nom (Aiguille Verte) a Bonatti-Vaucher v severní stěně Grandes Jorasses.

V Gabarrou-Silvy jsou ve spodní části skalní úseky kolem 6b následované ledovými koutky a žlábky v horní části stěny. Francouzi při výstupu kombinovali lezečky s cepínama. Cestu dolezli kolem osmé hodiny večerní, kdy stanuli na vrcholu Verte. Poté sestoupili na chatu Couvercle, následně pokračovali k Leschaux a pod Bonatti-Vaucher. Na vrchol Point Whymper dolezli kole čtvrté hodiny odpoledne následujícího dne.

Popis výstupu na blogu Frada Degouleta


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.