Lezecká Revue

Severní stěna Cimy Ovest, nové 8c

V severní stěně Cimy Ovest di Lavaredo vylezl scotský lezec Dave MacLeod variantu Project Fear 8c, která sdílí nejtěžší délku s Pan Aroma od Alexe Hubera z roku 2007. 130m dlouhý Project Fear 8c v prvních 90 m čistě přelézá hákovačku z roku 1968 (Gerhard Bauer, Erich Rudolph a Walter Rudolph).

Potom se odděluje a směřuje v téměř přímém směru do obřího převisu v centrální části stěny. tři nejtěžší délky 7b+, 8a+ a 8c následují po sobě. Project fear je v závěru shodný s Cassinovou cestou.

Podle PlanetMountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.