Lezecká Revue

Brenta Alta, nová osma ve východní stěně.

Brenta Alta (2960m) má ve východní stěně novou cestu, 450m dlouhou osmu Scintilla. Scintilla (450m, VIII) vylezli Italové Alessandro Baù a Claudia Mario ke 150 letému výročí prvního traverzu masívu Brenty.

Po dolezení na polici v horní části stěny, kde se na chvíli setká s cestou Detassis-Giordani-Battistata (500m ED), Scintilla pokračuje skrze závěrečný pilíř až na vrchol Alty.

Brenta Alta je situována mezi Bocca di Brenta a známou věžičku Campanil Basso. Na její vrchol vede přes 40 cest. Obecně je za nejkrásnější cestu Brenty považována Detassis-Giordani-Battistata (500m ED) v severovýchodní stěně Brenta Alty.

img1

Severo-východní stěna Brenta Alta (2960m), foto: SummitPost.org
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.