Lezecká Revue

Aljaška, Revelation Mountains, dva prvovýstupy

Revelation Mountains je skupina strmých skalnatých kopců na Aljašce. Rozkládá se zhruba 225 km severozápadně od Anchorange, hlavního města Aljašky a 130 km jihozápadně od Denali (6168 m.n.m.).

V dubnu 2014 Francouzi Lise Billon, Jeremy Stagnetto a Jérôme Sullivan oblast Revelation navštívili a vylezli tam dva prvovýstupy. Oba jsou ledovo-mixového charakteru.
23.dubna po 20 hodinách lezení nakreslili linku Iliady (TD+ 900m) na bezejmený kopec, který pojmenovali Mount Boucansaud, na památku svého kamaráda z Chamonix. Druhou cestu Odyssey (M7, 6b, A1, 90°) pak vylezli v západní stěně do té doby nevylezeného Pyramid Peaku.

Nejvyšší kopec v Revelation Mountains, Mount Hesperus má výšku 2996 m.n.m.. První na něj vylezli Novozélanďan Justin Lesueur a Karl Swanson a Stephen Spalding z Aljašky. Výstup vedli jihozápadní stěnou.

Podle: Planetmountain.com, Wikipedie

pioneering-new-routes-and-ascents-alaskas-remote-challenging-revelation-mountains

Alaska range

Mapa


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.