Lezecká Revue

Cesta v Tarnu řešila hádanku č.1. - pokračování

Do středy 5.3. jste měli možnost hádat oblast, sektor a cestu hádanky č.1.. Odpovědí přišlo několik, avšak nikdo neuhodl. Správná odpověď byla:

oblast: Gorges du Tarn, sektor: Cirque des Baumes, stěna: Arc-en-ciel a cesta: La folie descouleurs 6c+.

Uhodnout to bylo dost těžké. V hádance č.2 hádání usnadníme výběrem z několika odpovědí, správná je jenom jedna. Odpovědi posílejte do 12.3.2014 na mail: info@lezeckarevue.cz.

Hádanka č.2.
O jakou oblast sektor a cestu jde na následující fotce?

  1. oblast: Polínko, sektor: Amfiteátr, cesta: Kung Fu 7+

  2. oblast: Radošovické skály, sektor: Sluneční stěna, cesta: Diretka 7

  3. oblast: Roviště, sektor: Highlander, cesta: Fialovej les 7

Hádanek bude celkem 10. Čas od času se objeví tady na Revue. Pak se odpovědi vyhodnotí a výherce získá lano ULTIMATE 9,4 mm 60m od Ocúnu.

Pokud bude výherců více, podělí se rovným dílem o 3400Kč a získají tím oodpovídající slevu na nákup v eshopu Lezecké revue.

Trochu o Tarnu

Kaňon řeky Tarn regionu Languedoc-Russillon je nadherným místem ve Francii, které ocení kdekdo. Obtížnost cest se pohybuje od francouzských pětek až po 8c+, kterým je například Mehw Power od Pirmina Bertle.

Výška stěn někde dosahuje až 80m. Cesty jsou převážně vytrvalostní v perfektním francouzským vápně, které kdysi modelovala fauna druhohorního moře. A dala si na tom záležet. Chyty mají výborné tření a tím poněkud změkčují zdejší klasifikaci.

Tábořit se tady dá různým způsobem. Třeba na některém z parkovišť pod skalama. Je to sice levné, ale jen do té doby než vás vyhmátnou policajti, kteří kaňon čas od času navštíví. Další variantou jsou asi tři nebo čtyři kempy přímo u řeky v kaňonu. Nároční pohodáři pak mohou zvolit některý z apartmánů v blízkých městech a vesnicích.

Průvodce koupíte třeba v Les Vignes za 29 Euro.
Východiskem do kańonu je pak město Millau, s největším dálničním mostem v Evropě. Millau je i dobrým místem pro restday a nákup potravin.

V kaňonu Tarn jsou zajímavé i pozůstatky skalních obydlí, kde žili Troglodyti, jedni z prvních obyvatel této lezecké oblasti. Několik půjčoven lodí vám umožní poznat Tarn i z perspektivy jeho hladiny.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.