Lezecká Revue

Punta Sordo (2550 m)

Poslední nevylezený vršek v západní hraně Cerro Grande v jižní Patagonii letos padl. Přelezli jej Rafael Heer, Juan Jerez a Juan Manuel Raselli a pojmenovali Punta Sordo (2550m).

Cero Grande, 2750 m leží v hřebeni trojvrcholové Cerro Adéla v oblasti Chaltén na argentinsko-chilských hranicích. Na centrální a jižní vrchol Adély poprvé vylezli Walter Bonatti a Carlo Mauri v roce 1958.
Tentýž rok pak Cesare Maestri, Marino Stenico a Catullo Detassis jako první vystoupili na Cero Grande. K oběma výstupům došlo zřejmě během jedné italské expedice do Patagonie.

Cero Grande pojmenovala německá expedice v roce 1916, která mapovala jižní a západní část masívu.

Zdroj Pataclimb.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.