Lezecká Revue

Nepál sníží lezecké poplatky

Kdo chce letos do Nepálu, možná by měl svoje plány přesunout až na rok 2015. Nepálská vláda se chystá snížit poplatky u více než stovky kopců a mělo by k tomu dojít od 1.ledna 2015.

Nejvíce ušetříte na Everestu. Současná cena 25000 USD za jednotlivce v jarní sezoně by měla klesnout na 11000 USD. Pro skupinu 7 lidí činí poplatek 70000 USD a měl by také klesnout. Co takové snížení poplatků vyvolá, si není těžké domyslet. Jen tak pro dokreslení. Za letošní rok vylezlo na Everest asi 700 lidí.

Pro skutečné horolezce, objevitele, neoplívající hromadou sponzorů, nebo hromadou peněz na svém účtu, je snížení cen za kopce velmi dobrou zprávou. U některých hor půjde o více než 50% pokles ceny.

Jak již bylo zmíněno dříve, poplatek za lezecké povolení klesne pro spoustu kopců v Nepálu. Například náklady na lezení na sedm dalších osmitisícovek nacházející se nepálském Himálaji, a to Kangchenjunga, Lhotse, Makalu, Cho Oyu, Dhaulagiri, Manaslu a Annapurna, klesne od jarních 5.000 USD na 1,800 USD. V podzimní sezoně, a na druhé straně hor, bude povolení stát ještě méně.

A to už stojí za zvážení.

Podle www.telegraph.co.uk


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.