Lezecká Revue

Slovácké OUPN 2014 - shrnutí

Na 12 ročník tradičního rankingového závodu do Uherského brodu se v sobotu 8. února sjelo 19 mužů a 8 dívek. Užší startovní pole zapříčinilo asi hned několik faktorů, jako například nahuštěný závodní program v průběhu celého února nebo to, že v Budějicích se skládaly ytongy. Halt se nedá nic dělat. Byli jsme rádi, že dojeli ti co dojeli, a že mezi nimi byla i kvalita v podobě aktuálního slovenského mistra nebo některých českých reprezentantů.

Systém závodu jsem letos trochu změnili. lezli se 2 kvalifikační cesty. Výsledky z obou cest se sčítali a nejlepších 10 mužů a 8 žen postupovalo do finále.

První kvalifikace byli tradičně spíše na rozehřátí. Muži asi 6b+, ženy 6a. I tak v mužích nedokázali topovat všichni a už zde se začala rýsovat postupová desítka.

Druhá kvalifikace byla výrazně těžší (ženy 7b, muži 7c) a taky trochu bouldrová. Vojta s romaňákem, kteří to stavěli nebyli v lehké roli a bohužel s ejim to úplně nepovedlo. V ženách dali TOP Vincourková a Peltrámová, Nevělíková byla hodně blízko. V mužích TOPnul pouze Pišta, Ondra Nevělík sice dosáhl do posledního chytu, ale nedokázal zapnout.

Grande finále začalo v 16:00. Na dívky i muže čekali dlouhé cesty a hlavně výzva v podobě dlouhého, třináctimetrového, stropu. Holky museli bojovat od začátku s těžkými kroky. Do stropu s enakonec dostala pouze vítězná Peltrámová, která do něj popravdě ovšem pouze nakoukla - i tak jí to stačilo. Jen o kousek níže se dostala Nevělíková. Třetí místo brala Eva Křížová.

Mužské finále bylo těžké hned od prvních kroků v kýlu, kam se závodníci dostali po traverzu těsně nad zemí. Bohužel mnozí závodníci trochu zabloudili u druhé expresky a kroky neřešili podle stavěčského programu, což pro mnohé z nich znamenalo stopku.
Ti kteří se dokázali dostat dál se stihli v této z hlediska čitelnosti kritické části tak unavit, že na další lezení sil moc nebylo. Navíc odpočinek nebyl na dohled. Těžké kříže a přehazování nohou shazovali jednoho závodníka za druhým.
Poměrně pěkně procházel cestou Matěj Hořák, kterému ovšem najednou došlo a spadl právě při přehazování nohou do dalšího převisu (nakonec 5.). O kousek dál s edostal Lácin Střílek (4.). Souboj o druhé a třetí místo se odehrál na přechodu mezi převisem a stropem, kde byla těžká rozpažka do hodně špatných chytů.
Michal Rožek neudržel a bral třetí místo. Ondra Nevělík udržel a byl druhý. S jasnou silovou převahou lezl slovenský mistr Štefan Bednár a jako jediný atakoval první chyty ve stropě za 1 ponorkou. TOP byl však stále ještě pořádný kus cesty daleko - i tak 1. místo.

Cenu pro nejlepšího broďana mimo současných a bývalých reprezentantů získal Jenys Sedlačík, který byl celkově 7.

I přes slabší (početně) účast to myslím dopadlo dobře. Tři nejlepší v závodě obdrželi kromě věcných cen i prize money a vítězové i originální torfeje. Závodníci se tvářili na organizaci vesměs pozitivně. Cesty mohly být možná trochu lehčí nebo vyrovnanější, ale všichni víme, jak to je a po boji je králem každý.

Pro zajímavé odkazy, fotogalerie, videa, novinové články atd., navštivte HOUB.cz.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili: SingingRock, Yate, AIX, GreenSport, Ferrino, Montana, ČHS, Sokol UB, město Uh. Brod, Triop, Chimpanzee, Hello, Vertikon, Supronet.

Závodníkům děkujeme za to že přijeli.

Všem HOUBařům osobní poděkování od ředitele závodu za super práci.

img1
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.