Lezecká Revue

Srbsko a Roviště do mobilu

LEZENÍ DO MOBILU - lezecké průvodce pro Android

Slovácké OUPN 2014 - shrnutí

Na 12 ročník tradičního rankingového závodu do Uherského brodu se v sobotu 8. února sjelo 19 mužů a 8 dívek. Užší startovní pole zapříčinilo asi hned několik faktorů, jako například nahuštěný závodní program v průběhu celého února nebo to, že v Budějicích se skládaly ytongy. Halt se nedá nic dělat. Byli jsme rádi, že dojeli ti co dojeli, a že mezi nimi byla i kvalita v podobě aktuálního slovenského mistra nebo některých českých reprezentantů.

Systém závodu jsem letos trochu změnili. lezli se 2 kvalifikační cesty. Výsledky z obou cest se sčítali a nejlepších 10 mužů a 8 žen postupovalo do finále.

První kvalifikace byli tradičně spíše na rozehřátí. Muži asi 6b+, ženy 6a. I tak v mužích nedokázali topovat všichni a už zde se začala rýsovat postupová desítka.

Druhá kvalifikace byla výrazně těžší (ženy 7b, muži 7c) a taky trochu bouldrová. Vojta s romaňákem, kteří to stavěli nebyli v lehké roli a bohužel s ejim to úplně nepovedlo. V ženách dali TOP Vincourková a Peltrámová, Nevělíková byla hodně blízko. V mužích TOPnul pouze Pišta, Ondra Nevělík sice dosáhl do posledního chytu, ale nedokázal zapnout.

Grande finále začalo v 16:00. Na dívky i muže čekali dlouhé cesty a hlavně výzva v podobě dlouhého, třináctimetrového, stropu. Holky museli bojovat od začátku s těžkými kroky. Do stropu s enakonec dostala pouze vítězná Peltrámová, která do něj popravdě ovšem pouze nakoukla - i tak jí to stačilo. Jen o kousek níže se dostala Nevělíková. Třetí místo brala Eva Křížová.

Mužské finále bylo těžké hned od prvních kroků v kýlu, kam se závodníci dostali po traverzu těsně nad zemí. Bohužel mnozí závodníci trochu zabloudili u druhé expresky a kroky neřešili podle stavěčského programu, což pro mnohé z nich znamenalo stopku.
Ti kteří se dokázali dostat dál se stihli v této z hlediska čitelnosti kritické části tak unavit, že na další lezení sil moc nebylo. Navíc odpočinek nebyl na dohled. Těžké kříže a přehazování nohou shazovali jednoho závodníka za druhým.
Poměrně pěkně procházel cestou Matěj Hořák, kterému ovšem najednou došlo a spadl právě při přehazování nohou do dalšího převisu (nakonec 5.). O kousek dál s edostal Lácin Střílek (4.). Souboj o druhé a třetí místo se odehrál na přechodu mezi převisem a stropem, kde byla těžká rozpažka do hodně špatných chytů.
Michal Rožek neudržel a bral třetí místo. Ondra Nevělík udržel a byl druhý. S jasnou silovou převahou lezl slovenský mistr Štefan Bednár a jako jediný atakoval první chyty ve stropě za 1 ponorkou. TOP byl však stále ještě pořádný kus cesty daleko - i tak 1. místo.

Cenu pro nejlepšího broďana mimo současných a bývalých reprezentantů získal Jenys Sedlačík, který byl celkově 7.

I přes slabší (početně) účast to myslím dopadlo dobře. Tři nejlepší v závodě obdrželi kromě věcných cen i prize money a vítězové i originální torfeje. Závodníci se tvářili na organizaci vesměs pozitivně. Cesty mohly být možná trochu lehčí nebo vyrovnanější, ale všichni víme, jak to je a po boji je králem každý.

Pro zajímavé odkazy, fotogalerie, videa, novinové články atd., navštivte HOUB.cz.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili: SingingRock, Yate, AIX, GreenSport, Ferrino, Montana, ČHS, Sokol UB, město Uh. Brod, Triop, Chimpanzee, Hello, Vertikon, Supronet.

Závodníkům děkujeme za to že přijeli.

Všem HOUBařům osobní poděkování od ředitele závodu za super práci.

img1
Roviště do mobilu

Výběr cest na písku

Prachtel
Související články

Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí >Další [1-20] celkem článků:1030
index 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.