Lezecká Revue

Zweite Geige, ledový trad extrém v Dolomitech

V údolí Legenthal nedaleko Wolkensteinu v Dolomitech Albert Leichtfried s Benediktem Purnerem vylezli nový rampouch za WI7, M7. Zweite Geige, jak led nazvali, přelezli on-sight na vlastním jištění, s použitím vklíněnců a ledovcových šroubů.

140m dlouhý led prolézá skrze krátký rozbitý kout za M7, pak pokračuje rampouchem WI7 na terasu politou tenkou ledovou slupkou. Následuje další skalní stupeň za WI7- a závěrečný led WI6.

Zweite Geige vedle Black Death (WI7 M8 E5, 250m, Kandersteg) od Roberta Jaspera, je druhým směrem letošní alpské zimy, který se podařilo vylézt bez použití nýtů.

Fotky jihotyrolského Zweite Geige pořídil Elias Holzknecht a malý model vrtulníku.

img1

Zweite Geige, foto: Dron






















Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.