Lezecká Revue

Patagonie v zimě

Hervé Barmasse, italský horský vůdce poslal nádherný fotky ze zimní Patagonie. Během 30 denní expedice tam dal první zimní přelez novou cestou kopce Cerro Pollone a solo prvovýstupy dvou vrcholů ve skupině Colmillos.

Pro italského horského vůdce Barmasse šlo již o čtvrtou návštěvu nejjižnější výspy jihoamerického kontinentu.

Tři vrcholy Sur, Central a Norte skupiny Colmillos se nachází mezi kopci Volonqui a Rincón v masívu Marconi. Jeden z vrcholů Colmillos je stále nevylezený.

Masív Marconi dostal jméno podle italského elektroinženýra, který se zabýval bezdrátovou telegrafií. Marconi sponzoroval expedici Alberta Maria De Agostini do této horské skupiny. Na jeho paměť Agostini pojmenoval horskou skupinu Marconi. Údolí s řekou tekoucí pod masívem Marconi pak nazval valley a rio Eléctrico.

Podle Herve Barmasse.com

img1
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.