Lezecká Revue

Čína a Kyrgyzstán zavedly vízová opatření

Čína přestala udělovat víza pro více vstupů. Tímto opatřením jsou postižena krátkodobá víza vydávaná pro novináře, cestovatele a tedy i pro horolezce. Omezení trvá až do zakončení olympijských her v srpnu.

Kvůli olympiádě se víza omezila na 20 dní, dříve to bylo 30.
Při žádostech o vízum na zastupitelském úřadě je vyžadován i doklad o rezervaci ubytování a zpáteční letenka. Dříve stačily jenom údaje o leteckém spojení.

Od 1.července zavede víza pro Čechy i Kyrgyzstán, který tak učinil v rámci recipročního opatřeni. Česko pro Kyrgyzstán víza zavedlo v roce 2000.Ze strany asijského státu jde o opatření vůči zemím celé EU.

Zdroj:www.ceskenoviny.cz\'


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.