Lezecká Revue

Smrtelné použití expresky - video

Britská horolezecká asociace zveřejnila video, na kterém ukazuje špatné použití smyček se dvěma karabinami, které někdy používáme msto expresek na jištění.

U běžných šitých expresek se v posledních letech používá pro spodní karabinu fixační gumový nástavec, který má zabránit samovolnému otáčení karabiny v expresce. Gumové fixační kroužky se používají i na zafixování spodní karabiny u běžné smyčky, používané někdy místo expresky.

Při špatném znovu zacvaknutí spodní karabiny do smyčky bez gumové fixace, tato karabina vypadne. Při použití gumového fix. kroužku však zůstane viset právě jen na gum. kroužku. Při zatížení smyčky vahou těla, pak logicky gumový kroužek praskne.
K podobnému problému zřejmě došlo při nedávné smrti mladého italského lezce Tito Traversi.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.