Lezecká Revue

Trio Petrů vystoupilo na Ama Dablam 6856

Členové mezinárodní expedice Himalayan Trilogy Reactivation - Slovák Peter Hámor, Poláci Piotr Morawski a Piotr Pustelnik vylezli začátkem dubna na Ama Dablam 6856m jihozápadním hřebenem.

Trojice Petrů se na Ama Dablam zdržela o něco déle než je obvyklé. Učinili tak v zájmu dobré aklimatizace, která jim umožní zaměřit se na hlavní cíle své expedice.
Nyní přijde na řadu první z nich - Annapurna 8091m, potom se expedice přesune do Pákistánu (pravděpodobně v červnu), kde se Petrové pokusí o hřebenový přechod Gasherbrum I (8 067 m) až Gasherbrum III a kompletní přechod Broad Peaku 8 047 m.

Ani jeden ze jmenovaných traverzů nebyl dosud přelezen. V roce 1984 se o to pokusil polský tým Wojtek Kurtyka – Jerzy Kukuczka. Nakonec vystoupili na všechny tři vrcholy Brod Peaku a sestoupili normálkou v západní stěně.

Zdroj www.peterhamor.sk

img1

Ama Dablam - vpravo jihozápadní hřeben
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.