Lezecká Revue

Des Kaisers neue Kleider, první ženský přelez

Barbara Zangerl má první ženský přelez Des Kaisers neue Kleider (240m, 8b+) ve Wilder Kaiseru. Rakouské lezkyni se přelez podařil minulý víkend, společně s Jacopo Larcherem.

Des Kaisers neue Kleider je od Němce Stefana Glowacze, který ji jako první vylezl v roce 1994. Má 9 délek 7a, 7c , 8b, 7b+, 8b+, 8a, 6b, 8b+, 6c.

Cesta patří spolu s Silbergeier 8b+ Rätikon, Švýcarsko (Beat Kammerlander, 1994, 8b, 7c+, 8a+, 7a+, 8b+, 7c+/8a) a End of silence 8b+, Berchtesgadener Alpen, Německo (Thomas Huber, 1994, 7a+, 6a, 6c+, 6c, 7b+, 7c+, 7b+, 8b, 8b+, 7c+, 7a+) mezi tzv. Alpskou trilogii.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.