Lezecká Revue

Golden Eagle v Patagonii

V patagonské oblasti Fitz Roy (park Los Glaciares), vylezli Alexander Huber a Stefan Siegrist v roce 2006 prvovýstup Golden Eagle v 800 metrů vysoké jižní stěně Aguja Desmochada.

Golden Eagle vylezli Huber a Siegrist v alpském stylu (bez návratů ze stěny a bez předchozího zásobování bivaků ve stěně ).
Pro zalednění některých částí výstupu, byly dva krátké úseky lezeny technicky a volně lezené délky dosahují nejvyšší obtížnosti 5.11. V cestě nebylo zanecháno žádné fixní jištění, s výjimkou jednoho nýtu v 9. délce a stopperu během sestupu. Celý výstup má 25 délek.

Poprvé vylezl na Aguju Desmochada Američan Jim Bridwell. Tato žulová věž získala jméno podle své dlouhé horizontální vrcholové hrany - Desmochada znamená zploštělá, zmáčknutá.

Topo výstupu

Zdroj:www.stephan-siegrist.ch

img1

Fitz Roy a okolí
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.