Lezecká Revue

Grandiózní traverz Mont Blancu

Přechodů v Alpách je možné vymyslet spoustu.
Opravdu úctyhodný traverz přes vrchol Mont Blancu se nedávno povedl Jonu Griffithovi. S délkou 41 km a pěti tisíci nastoupanými metry se zařadil k největším v Alpách.

Sólo nonstop traverz Jon začal v Les Contamines, odkud pokračoval na Domes de Miage (3673m). Potom následovala lezecky nejnáročnější část na Aiguille de Bionnassay (4052m) a dále na nejvyšší část hřebenovky, vrchol Mont Blancu (4810m). Pak Jon pokračoval na Mont Maudit (4465m), Mont Blanc du Tacul(4248m) a traverz ukončil na vrcholu Aiguille du Midi (3842m).

Pěkné, že?

Více na: alpineexposures.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.