Lezecká Revue

Gouter Refuge, nová budova chaty na Mont Blancu

Nová refuge Gouter se nachází ve výšce 3835m asi 200m od původní chaty z roku 1960, která bude postupně demontována. Při konstrukci nové budovy chaty se přihlíželo na zlepšení uživatelského komfortu a snížení ekologické zátěže okolí.

V okolí nové chaty není dovoleno bivakování. To je možné jen v kempu přilehlém k Refuge de Tête Rousse, kde je vyhrazeno místo pro 50 stanů. Francouzská federace se tímto snaží omezit stále rostoucí počet lidí, kteří značně zatěžují přírodu v okolí klasické trasy na Mont Blanc přes Tête Rousse.
Rezervovat místa na chatě je možné na refugedugouter.ffcam.fr.

Konstrukce budovy nové refuge Gouter je ze dřeva z okolních lesů. Dřevo chrání nerezové desky, které jsou sestaveny tak, aby odolaly větru o rychlosti až 240km/h. Všechny díly chaty jsou vyrobeny a spojeny způsobem, aby byla celá stavba co nejlehčí.
Fasády a izolace střech jsou z recyklovaného dřevěného vlákna, které teplo akumulované v průběhu dne, v noci pomalu uvolňuje.
Stavba je opatřena solárními panely a celá konstrukce podporuje využívání slunce jako přirozeného topení.

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.