Lezecká Revue

Kiajo Ri, ve východní stěně je nový směr od Rusů

Ve východní stěně Kiajo Ri (6181m) v Nepálu je nová linka. Přelezli ji Rusové Marina Kopteva a Vladimír Belousov na jaře 2013.
Čtyřdenní výstup za 6A (6, M6, 90) vede v převážně skalním terénu 1000m vysoké východní stěny, která se tyčí nad vesnicí Machhermo v údolí Gokyo.

Z jižní a východní strany má Kiajo Ri převážně skalní stěny a věže, téměř bez sněhu. Ze severovýchodu je stěna z části pokryta ledovcovým serakem, který ale nástup pod ni ohrožuje.

V roce 2008 na kopci působila česko-slovenská expedice pod vedením Martina Otty. Na vrchol tehdy vystoupilo 7 jejích členů JZ pilířem (normálkou). Úspěch expedice byl pak završen prvovýstupem Thank You na sousední kopec Tenig-Bo (5800m), který se povedl Martinu Ottovi a Vilo Jakubcovi.

Podle Risk.ru

img1

Kiajo ri, foto: Risk.ru
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: Martin, 24.06.2013
Pěkné, Honzo díky za info. Další nenápadný prvovýstup.
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.