Lezecká Revue

Kompenzační cvičení a posilování zad

Po delší době jsem zas zašel na umělou stěnu, abych protáhl svoje lenivějící tělo a dal co proto postupně mizejícím svalům.
Ač moje lezení je momentálně na minimu intenzity, mozek ještě pamatuje intezitu vyšší, kterou jsem do lezení vkládal dříve.

A tím nastal problém. Druhý den jsem se nemohl hnout a měl pocit, že jsem zestárl o 30 let. Prostě jsem to přehnal. Místo toho, abych lezl uvolněně s ohledem na svoje aktuální silové a pohybové možnosti, tak jsem to přehnal. Asi nejvíce utrpěla záda, která mě po delším lezeckém půstu obvykle nejvíce zeslábnou. Chytly mě především dolní úpony zádových svalů.

Jak jsem tak druhý den toporně seděl, jako každý den u notebooku, a ve chvilkách nesoustředění listoval internetem, narazil jsem na webu budějovických lezců na pěkný článek. Článek se týká Kompenzačního cvičení a posilování - dolní zkřížený syndrom

Je to sice zároveň PR článek, ale přesto zahrnuje užitečný pohled na držení těla, strečink a posilování zad. Posuďte sami.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.