Lezecká Revue

Nové skalní extrémy letošního jara

Adam Ondra přidal další prvovýstup v Moravském Krasu na skalní útvar Evropa ve Sloupu . Tentokrát se obtížnost nové cesty s názvem Expanze vyšplhala k 11-/11. Linie výstupu má společný začátek s adamovou cestou Schengen 11-, po několika metrech se odděluje doleva a po dalších čtyřech borhácích končí u slaňáku .

Na konci března vznikl nový boulder Karate Kid 8b+ na pravém břehu Labského údolí. Je od Rosti Štefánka a vede v sektoru Válečné stěny. Jde o 4m dlouhý stropový boulder s nástupem společným s Armádou spásy 8a+ (také od Rosti).

Andreas Bindhammer z Německa vylezl projekt navrtaný Francoise Legrandem v sektoru San Eremo v italském Arcu.
Výstup dostal název St. Agner a jeho obtížnost se pohybuje kolem 8c+/9a.
Jde o silové atletické lezení v převise. Přelez této cesty se Andreasi povedl krátce po zopakování sousedního výstupu Zauberfee 8c+, který před pěti lety vylezl jeho bratr Christian.

Ostravský lezec Petr 'Pen' Šindel přelezl během jarního zájezdu do Arca cesty Maratona 8b a Maratoneta 8b, která je některými lezci navrhovaná na 8b/8b+.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.