Lezecká Revue

Zmizení Půlnočního blesku

K podivné události došlo před týdnem v Yosemitech v lezeckém Campu 4. Pod legendárním boulderem Midnight Lightning zmizela kresba blesku. V roce 1978 ji tam nakreslil křídou John Bachar, když boulderproblém zkoušel vylézt s Ronem Kaukem a Johnem Yablanskim.

Rituální kresbu blesku společně s boulderproblémem Midnight Lightning považují lezci za ikonu Campu 4 i celého Yosemitského údolí.
Na Půlnočním blesku který vede na balvan Columbia, pohořelo už mnoho z nich. Je dodnes považován za etalon boulderového 7b. Ron Kauk ho první přelezl v roce 1978 a první ženský přelez se povedl Lynn Hill o dvacet let později.

Kresba půlnočního blesku zmizela během noci, jak jinak. Mezi lezci to vyvolalo silnou kritiku. Někteří z nich očištění Columbie od kresby dokonce obhajovali, zřejmě proto, že nevěděli nic o jejím vzniku.

Po několika dnech se blesk pod nástupem boulderu znovu objevil. Už ale nejde o originál kresby, což je škoda.

Podle Planetmountain.com

Lynn Hill - první ženský přelez Midnight Lightning


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.