Lezecká Revue

Tvrdá bitka na Everestu možná ukončila mezinárodní expedici

Tvrdá bitka na Everestu zřejmě ukončila mezinárodní expedici, která měla za cíl vystoupit novou cestou na Everest. Incident se týká Ueli Stecka, Simone Moro a Jonathana Grifitha.

Při výstupu horolezců ke stanu ve výšce 7200m byli napadeni Sherpy, kteří vedle nich fixovali lana pro svoje klienty.
Steck, Moro a Grifith v zájmu držet se filozofie alpského výstupu a vědomi si toho, že Sherpové nemají rádi, když se někdo dotýká jejich fixních lan, postupovali stranou řady Sherpů. Při překračování sherpského fixu, aby natraverzovali ke stanům svého výškového tábora, byl Ueli Steck později atakován Sherpou, který na něj začal házet led, vytáhl cepín a pokřikoval na něj.

Celý incident vyhrotil v bitku v táboře 2, kam se postupně trojice horolezců stáhla. Pro zranění a další vyhrožování pokračovali horolezci až do základního tábora. Ueli Steck je zraněn a byl ošetřen v nemocnici v Kathmandů .

Podle serveru Montagna.tv


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
adoplnil: pokračování II., 29.04.2013

Jonathan Griffith went before and after passing the ropes course and another 15 meters behind him Ueli Steck. At that point, when Ueli Steck has exceeded the ropes and the leader of the Sherpa climbers noted below began to shout and hit the ice with the ax.

Continuing to yell climbers hooked the rope and came down to rest. Since Ueli was loose and not attached to ropes, it was natural that it should hold your hands up to protect from the head of the Sherpas who fell right where he was. This has led the leader of the Sherpas to accuse him of touching him.

adoplnil: Honza, 29.04.2013

Anglický překlad článku na Montagna.tv:

Everest Base Camp, Nepal - Things of this world, he told us the first thing Simone Moro when we spoke to him on the serious events that have just transpired at high camps of Everest, and he could not comment so that the inexplicable aggression which has been the subject of the Italian mountaineer, along with Ueli Steck and Jon Griffith. The following is the official press release issued by the expedition: the story of a violent assault, with a lot of death threats. Whatever the reason, an ugly chapter in the history of Everest which falls precisely in the year of the sixtieth anniversary of the first ascent of the roof of the world.

At around 8 am on April 27, 2013 Simone Moro, Ueli Steck and Jonathan Griffith have left the tent to reach camp 2 at about 7200 meters (field 3, bottom) on the west face of Lhotse. A team of high altitude Sherpas was gearing up the fixed ropes the wall and asked to mountaineers not to touch the strings as long as they worked. Therefore, the trio climbed about 50 feet away to avoid disturbing Sherpa in their work.

Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.