Lezecká Revue

Zimní sezona 2013 v Tatrách

Letošní zima v Tatrách přinesla několik počinů, které stojí nejen za zmínku, ale zaslouží si také gratrulaci. Jejich shrnutí včetně odkazů na články s fotkama je na slovenském serveru tatry.nfo.sk.

Jde především o Kompletní zimní přechod tatranského hřebene Mišo Sabovčíkem a Adamem Kadlečíkem. Během 15 únorových dnů bez podpory přešli Západné, Vysoké a Belianské Tatry.
Skvělým výstupem je i zimní volný přelez Kráľovského previsu na Pyšnom štíte za M12. 9. 3. 2013. Cestu přelezli P. Rajčan a P. Sulák.

Ján Smoleň s Petrem Johnem přidali druhé opakování Hazardu za 8 A5 na Velký Kostol. První opakování se podařilo R.Jurečkovi a D.Janákovi v roce 2009. Jde pravděpodobně o nejtěžší hákovačku v Tatrách.

Další cesty a přelezy vznikaly v Mlinici, například volný přelez Cesty k Limbe M6+, Objatie Limby M5 a Ironman M7- ve východní stěně Mlynického Soliska. Na Tupej vznikl Banán extra M5, na Kozej je nová zimní cesta Groň-Kijowski M4.

Více na tatry.nfo.sk.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.