Lezecká Revue

Plný permit na Everest

Nepálské úřady začaly vydávat plné povolení pro výstup na Mount Everest z jižní strany v jarním období .Učinily tak několik týdnů přede vypršením lhůty, po kterou jsou Everest a Cho Oyu uzavřeny pro všechny zahraniční horolezce z důvodu vynesení olympijského ohně na vrchol Everestu z čínské strany.

Nepálské ministerstvo dosud vydávalo jenom předběžný permit, který omezoval pohyb horolezců na trasu mezi Základním táborem a Campem 3. Pohyb nad výškou 7300m (Camp 3) není do 10. května povolen. Právě do té doby mají Číňané vynést olympijský oheň na vrchol Everestu.

Pokud se jim to nepodaří , nepálské úřady uvolní i předběžná povolení a umožní všem horolezcům, kteří v té době budou působit na Everestu, aby po 10. květnu zahájily výstup na jeho vrchol.
Dodržování omezení hlídá nepálská armáda v Gorak Shep - poslední vesnici před Základním táborem , v Základním táboře a v Campu 2.

Zdroj:Jagged Globe

img1

Everest z Kala Pattaru
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.