Lezecká Revue

Jesenická 24 hodinovka na běžkách 2013

O víkendu 2.3. – 3.3.213 proběhl 6. ročník vytrvalostního závodu Jesenická 24 hodinovka na běžkách. Ke skvělé atmosféře přispělo nejen odhodlání a energie závodníků, ale na letošní zimu i výjimečně krásné počasí. Ve stínu mrzlo i během dne, v noci pak trať ztvrdla a tak byly podmínky jako stvořené pro lámání osobních rekordů. Závodní okruh měl délku 4,2 km s startem a cílem v prostoru horského hotelu Paprsek.

Na startovní čáru se postavilo 20 jednodnotlivců a 11 dvou a tříčlenných týmů. Favoritem závodu byl Tomáš Bek, který zvítězil již v předchozích čtyřech ročnících a od startu nenechal nikoho na pochybách, že udělá vše proto, aby zvítězil i po páté. Tentokrát mu však šlapali na paty tři další borci. Ani v můžské kategorii to neměli vítězové zadarmo. Souboje probíhaly od prvního kola po celých 24 hodin.

Na všechny účastníky v cíli čekaly hodnotné ceny od početných partnerů závodu – např. zájezdy od brněnské cestovní kanceláře V-tour, vodotěsné fotobrašny Ortlieb věnované firmou Azub, oblečení od Tilaku, čelovky Fénix od firmy Kronium, turistické atlasy od Shocartu, sportovní doplňky z prodejny Barnex, pobyt na penzionu Fryšava, sušené bioovoce z farmy Nonnetit, vesty a předplatné časopisu NordicMag, poukazy do Lanového centra Olomouc. Závod podpořil také Český spolek horských průvodců a v neposlední řadě Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Nejlepší výsledky:

Kategorie Jednolivci – muži: Tomáš Bek 302,4 km
Kategorie Jednotlivci – ženy: Hana Hajtmarová 243,6 km
Kategorie Týmy – muži: Pazour Jan, Brtník Radim, Krejčí Tomáš 365,4 km
Kategorie Týmy – ženy: Králová Lada, Tomečková Zuzana, Březinová Marie 331,8 km
Kategorie Týmy – mix: Vik Vladimír, Kašparů Jakub, Vozdová Klára 352,8 km

Kompletní výsledková listina: xmountain.cz

Organizátoři tímto děkují všem závodníkům za vynikající výkony, partnerům závodu za krásné ceny, majitelům horského hotelu Paprsek za přípravu tratí a poskytnutí zázemí a těšíme se na viděnou opět za rok. Plánovaný termín závodu je 1.3. – 2.3. 2014.

Za organizátorský tým Michael Pokorný

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.