Lezecká Revue

Jon Griffith, sólo třech velkých severních stěn v Alpách.

Couloir Couturier na Aiguille Verte, Couloir Lagarde na Les Droites a Švýcarskou cestu na Les Courtes, to vše v dolině Argentiere u Chamnonix během jediného dne vysóloval Jon Griffith, britský alpinista. Pro sestup použil v prvních dvou případech výstupové trasy a po přelezu třetí Švýcarské cesty na Courtes, sjel na lehkých lyžích na jih k Montanverse.

O svém skvělém počinu napsal reportáž na blogu Alpineexposures.com.

Jon Griffith je známý nejen svými výstupy mezi něž patří takové kousky jako: první zimní přelezení Voie Lesuere na Petit Dru s Ueli Steckem, Peuterey Integral v jižní stěně Mont Blancu, Crozův pilíř v severní stěně Grandes Jorassess či výstupy v Patagonii. Zabývá se však také profesionálním focením a filmy s horskou tématikou a píše o tom na svém blogu Alpineexposures.com.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.