Lezecká Revue

Dolomity v zimě

Dvě pěkné ledovo-mixové oblasti v Dolomitech nedávno navštívil Míra Stopka, který o nich napsal na svém blogu.

První oblast Vallunga (údolí Val Gardena) je popisována jako působivé údolí s mnoha jedno i vícedélkovými ledy. Dlouhé nástupy pod ně vás zavedou do odlehlých míst, kde budete sami v nádherné přírodě. Potkáte tady známý extrém Illuminaty M11+/WI6+, který jako druhá žena po Innes Pappert přelezla Lucie Hrozová.

Kromě ledopádů můžete ve Vallunze zkusit i zimní výstup ferratou Sandro Pertini. Vezměte si na ni ale lyže pro sestup zpět směrem k Selva Gardeně.

Vylezené ledy, foto: Míra Stopka

Piovra
Piovra – WI 5+, 130m

Mission impossible
Missione Impossible WI 5+/6 450m

Druhou oblastí jsou ledy v údolí Val Travenanzes u Cortiny d'Ampezzo.

Tohle zřídka navštěvované místo uprostřed Dolomit je podobně odlehlé a s dlouhými nástupy jako Vallunga. Nalezneme tady spoustu ledů rozličných délek, tvarů a obtížností. Mezi kousky, které stojí za vylezení patří: Cascata del Compleanno (WI3+), Belvedere (WI4+), Due Senza (WI5), Chantalmania (WI5), Diamante (WI5+), nebo Sogno Canadese – WI 4+, 130m, který vylezli kluci.

Sogno Canadese

Sogno Canadese


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.