Lezecká Revue

Elder Statesman, třetí přelez

Cestu Elder Statesman vylezl v roce 2004 Steve McClure na Curbar Edge (Gritstone) v Anglii. Problém výstupu spočívá v několika dynamických krocích za sebou.

V jednu chvíli se lezec prý dotýká skály dokonce jen v jednom bodě, což zcela popírá názor klasiků. Ti zastávají pravidlo tzv. tří pevných bodů, které jim mají zajistit dostatečnou stabilitu na skále.
Sportovní lezci pak v těžkých cestách při přešahu do dalšího chytu, nebo při přešlapu na další stup, se skály dotýkají alespoň ve dvou místech.

Na videu je třetí přelez cesty Elder Statesman Jamesem Pearsonem. Obtížnost výstupu je 7a HXS (Hard Extrem je jakým si nastavením morálové stupnice E1 - E10 a vyjadřuje extremně nebezpečný výstup).

'>


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.