Lezecká Revue

Laila peak, pokus o zimní výstup

Laila peak v regionu Hushe v Pákistánu odolal prvnímu zimnímu pokusu o přelez (únor 2013).

Po několik dnů se o vršek zubu z kamene a ledu snažili Španělé Alex Txikon, José Manuel Fernández, Ramon Portilla a Juanjo San Sebastián. 80 m pod vrcholem však museli otočit a svoje kroky nesměrovat zpět k základnímu táboru. Příčinou návratu byly extremní teploty, které klesaly až k -35°C a silný vítr.

Na vrchol Laila peaku zatím vylezly jen dva nebo tři týmy horolezců. Čtvrtým a zároveň prvním zimním měl být španělský výstup.

Laila Peak v Hushe Valley u ledovce Gondogoro má nadmořskou výšku kolem 6096m. Jeho severozápadní stěna o průměrném sklonu 45° má výšku asi 1500m. Podle místních obyvatel na vrchol Laila peaku dosud dolezly jen dvě skupiny horolezců, dohromady 7 lidí.
Severozápadní stěnu Laila peaku v roce 2005 sjeli na lyžích Skandinávci Fredrik Ericsson a Jörgen Aamot, na vrchol však nedolezli.

Podle alextxikon.com/blog , Wikipedie.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.